Fairchild Semiconductor FSAM15SM60A
Part No.:
FSAM15SM60A
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Category:
Power Driver Modules
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFSAM15SM60A.pdf
Description:
AC MOTOR CONTROLLER, 30A, HYBRID
Shipping
Inventory:150
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Series:
Motion SPM® 2
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
15 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order FSAM15SM60A on DeepFinds Electronics?
3. Are the FSAM15SM60A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSAM15SM60A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSAM15SM60A.
Image FSAM15SM60A
Part Number FSAM15SM60A
Manufacturer Fairchild Semiconductor
Series Motion SPM® 2
Package/Case 32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Type IGBT
Configuration 3 Phase
Current 15 A
Voltage 600 V