Fairchild Semiconductor FSAM20SL60
Part No.:
FSAM20SL60
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Category:
Power Driver Modules
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFSAM20SL60.pdf
Description:
AC MOTOR CONTROLLER, 40A, HYBRID
Shipping
Inventory:171
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Series:
SPM®
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
20 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order FSAM20SL60 on DeepFinds Electronics?
3. Are the FSAM20SL60 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSAM20SL60?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSAM20SL60.
7.How to contact us to get technical supports, such as FSAM20SL60 pin diagram, FSAM20SL60 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FSAM20SL60
Part Number FSAM20SL60
Manufacturer Fairchild Semiconductor
Series SPM®
Package/Case 32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Packaging Bulk
Product Status Active
Type IGBT
Configuration 3 Phase
Current 20 A
Voltage 600 V