onsemi FSAM50SM60A
Part No.:
FSAM50SM60A
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Driver Modules
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFSAM50SM60A.pdf
Description:
MODULE SPM 600V 50A S32CA
Manufacturer:
onsemi
Series:
SPM® 2
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase Inverter
Current:
50 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order FSAM50SM60A on DeepFinds Electronics?
3. Are the FSAM50SM60A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSAM50SM60A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSAM50SM60A.
Image FSAM50SM60A
Part Number FSAM50SM60A
Manufacturer onsemi
Series SPM® 2
Package/Case 32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Type IGBT
Configuration 3 Phase Inverter
Current 50 A
Voltage 600 V