onsemi FSBB15CH60C
Part No.:
FSBB15CH60C
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Driver Modules
Package:
27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFSBB15CH60C.pdf
Description:
MODULE SPM 600V 15A 27PWRDIP
Manufacturer:
onsemi
Series:
Motion SPM® 3
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
15 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order FSBB15CH60C on DeepFinds Electronics?
3. Are the FSBB15CH60C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSBB15CH60C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSBB15CH60C.
Image FSBB15CH60C
Part Number FSBB15CH60C
Manufacturer onsemi
Series Motion SPM® 3
Package/Case 27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Type IGBT
Configuration 3 Phase
Current 15 A
Voltage 600 V