Fairchild Semiconductor FSBF15CH60BTH
Part No.:
FSBF15CH60BTH
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Category:
Power Driver Modules
Package:
27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Description:
AC MOTOR CONTROLLER, 60A, HYBRID
Shipping
Inventory:159
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Series:
Motion-SPM®
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
15 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order FSBF15CH60BTH on DeepFinds Electronics?
3. Are the FSBF15CH60BTH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FSBF15CH60BTH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FSBF15CH60BTH.
Image FSBF15CH60BTH
Part Number FSBF15CH60BTH
Manufacturer Fairchild Semiconductor
Series Motion-SPM®
Package/Case 27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Packaging Bulk
Product Status Active
Type IGBT
Configuration 3 Phase
Current 15 A
Voltage 600 V