Rohm Semiconductor GDZT2R3.9
Part No.:
GDZT2R3.9
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsGDZT2R3.9.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 100MW GMD2
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
GDZ
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
GMD2
1. How to order GDZT2R3.9 on DeepFinds Electronics?
3. Are the GDZT2R3.9 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GDZT2R3.9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GDZT2R3.9.
7.How to contact us to get technical supports, such as GDZT2R3.9 pin diagram, GDZT2R3.9 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GDZT2R3.9
Part Number GDZT2R3.9
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series GDZ
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Tolerance ±5%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C