Rohm Semiconductor GDZT2R4.7
Part No.:
GDZT2R4.7
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsGDZT2R4.7.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 100MW GMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
GMD2
1. How to order GDZT2R4.7 on DeepFinds Electronics?
3. Are the GDZT2R4.7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GDZT2R4.7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GDZT2R4.7.
7.How to contact us to get technical supports, such as GDZT2R4.7 pin diagram, GDZT2R4.7 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GDZT2R4.7
Part Number GDZT2R4.7
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series GDZ
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Tolerance ±5%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C