MACOM Technology Solutions GTRA184602FC-V1-R2
Part No.:
GTRA184602FC-V1-R2
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
H-37248C-4
Description:
RF MOSFET HEMT 48V H-37248C-4
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
H-37248C-4
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
1.805GHz ~ 1.88GHz
Gain:
15.5dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
150 mA
Power - Output:
460W
Voltage - Rated:
125 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order GTRA184602FC-V1-R2 on DeepFinds Electronics?
3. Are the GTRA184602FC-V1-R2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GTRA184602FC-V1-R2?
Image GTRA184602FC-V1-R2 GTRA184602FC-V1-R0
Part Number GTRA184602FC-V1-R2 GTRA184602FC-V1-R0
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Technology HEMT HEMT
Configuration - -
Frequency 1.805GHz ~ 1.88GHz 1.805GHz ~ 1.88GHz
Gain 15.5dB 15.5dB
Voltage - Test 48 V 48 V
Current Rating (Amps) - -
Noise Figure - -
Current - Test 150 mA 150 mA
Power - Output 460W 460W
Voltage - Rated 125 V 125 V