MACOM Technology Solutions GTRA384802FC-V1-R0
Part No.:
GTRA384802FC-V1-R0
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
Description:
RF MOSFET HEMT 48V
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
GaN
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
3.6GHz ~ 3.8GHz
Gain:
13.7dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
250 mA
Power - Output:
63W
Voltage - Rated:
125 V
Supplier Device Package:
1. How to order GTRA384802FC-V1-R0 on DeepFinds Electronics?
3. Are the GTRA384802FC-V1-R0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GTRA384802FC-V1-R0?
Image GTRA384802FC-V1-R0 GTRA384802FC-V1-R2
Part Number GTRA384802FC-V1-R0 GTRA384802FC-V1-R2
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series GaN GaN
Package/Case - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Technology HEMT HEMT
Configuration - -
Frequency 3.6GHz ~ 3.8GHz 3.6GHz ~ 3.8GHz
Gain 13.7dB 13.7dB
Voltage - Test 48 V 48 V
Current Rating (Amps) - -
Noise Figure - -
Current - Test 250 mA 250 mA
Power - Output 63W 63W
Voltage - Rated 125 V 125 V