IXYS GWM100-01X1-SL
Part No.:
GWM100-01X1-SL
Manufacturer:
IXYS
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
17-SMD, Flat Leads
Description:
MOSFET 6N-CH 100V 90A ISOPLUS
Manufacturer:
IXYS
Series:
Package/Case:
17-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
6 N-Channel (3-Phase Bridge)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
90A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
8.5mOhm @ 80A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
4.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
90nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
Power - Max:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
ISOPLUS-DIL™
1. How to order GWM100-01X1-SL on DeepFinds Electronics?
3. Are the GWM100-01X1-SL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GWM100-01X1-SL?
Image GWM100-01X1-SMD GWM100-01X1-SL GWM100-0085X1-SMD GWM100-01X1-SLSAM GWM100-01X1-SMDSAM
Part Number GWM100-01X1-SMD GWM100-01X1-SL GWM100-0085X1-SMD GWM100-01X1-SLSAM GWM100-01X1-SMDSAM
Manufacturer IXYS IXYS IXYS IXYS IXYS
Series - - - - -
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete Active Active Active
FET Feature - - - - -
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V 100V 85V 100V 100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 90A 90A 103A 90A 90A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.5mOhm @ 80A, 10V 8.5mOhm @ 80A, 10V 6.2mOhm @ 75A, 10V 8.5mOhm @ 80A, 10V 8.5mOhm @ 80A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA 4.5V @ 250µA 4V @ 250µA 4.5V @ 250µA 4.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 90nC @ 10V 90nC @ 10V 114nC @ 10V 90nC @ 10V 90nC @ 10V