TE Connectivity Passive Product H422KAYA
Part No.:
H422KAYA
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsH422KAYA.pdf
Description:
RES 22K OHM 0.05% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Series:
Holco, Holsworthy
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order H422KAYA on DeepFinds Electronics?
3. Are the H422KAYA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of H422KAYA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of H422KAYA.
7.How to contact us to get technical supports, such as H422KAYA pin diagram, H422KAYA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image H422KAYA
Part Number H422KAYA
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series Holco, Holsworthy
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 22 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)