TE Connectivity Passive Product H4560RABA
Part No.:
H4560RABA
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsH4560RABA.pdf
Description:
RES 560 OHM 0.05% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Series:
Holco, Holsworthy
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
560 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order H4560RABA on DeepFinds Electronics?
3. Are the H4560RABA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of H4560RABA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of H4560RABA.
7.How to contact us to get technical supports, such as H4560RABA pin diagram, H4560RABA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image H4560RABA
Part Number H4560RABA
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series Holco, Holsworthy
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 560 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)