TE Connectivity Passive Product H4P127RDAA
Part No.:
H4P127RDAA
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsH4P127RDAA.pdf
Description:
RES 127 OHM 0.5% 1W AXIAL
Manufacturer:
Series:
Holco, Holsworthy
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
127 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order H4P127RDAA on DeepFinds Electronics?
3. Are the H4P127RDAA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of H4P127RDAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of H4P127RDAA.
7.How to contact us to get technical supports, such as H4P127RDAA pin diagram, H4P127RDAA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image H4P127RDAA
Part Number H4P127RDAA
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series Holco, Holsworthy
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 127 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)