TE Connectivity Passive Product H8100RAAA
Part No.:
H8100RAAA
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 100 OHM 0.05% 1/4W AXIAL
Manufacturer:
Series:
Holco, Holsworthy
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order H8100RAAA on DeepFinds Electronics?
3. Are the H8100RAAA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of H8100RAAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of H8100RAAA.
7.How to contact us to get technical supports, such as H8100RAAA pin diagram, H8100RAAA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image H8100RAAA
Part Number H8100RAAA
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series Holco, Holsworthy
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)