Sensata-Crydom HAC24D150H
Part No.:
HAC24D150H
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Contactors (Solid State)
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHAC24D150H.pdf
Description:
RELAY SSR CONTACTOR AC 150A 32V
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Series:
HAC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Output Type:
AC, Zero Cross
Load Current:
150 A
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
24 ~ 280V
Termination Style:
Stud
1. How to order HAC24D150H on DeepFinds Electronics?
3. Are the HAC24D150H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HAC24D150H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HAC24D150H.
7.How to contact us to get technical supports, such as HAC24D150H pin diagram, HAC24D150H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HAC24D150H HAC24D150H-10
Part Number HAC24D150H HAC24D150H-10
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Series HAC HAC
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross AC
Load Current 150 A 150 A
Voltage - Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 24 ~ 280V 24 ~ 280V