TE Connectivity Passive Product HB1100KFZAE
Part No.:
HB1100KFZAE
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHB1100KFZAE.pdf
Description:
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer:
Series:
HB, CGS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
1.035" L x 0.362" W (26.30mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order HB1100KFZAE on DeepFinds Electronics?
3. Are the HB1100KFZAE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HB1100KFZAE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HB1100KFZAE.
Image HB1100KFZAE
Part Number HB1100KFZAE
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series HB, CGS
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 1.035" L x 0.362" W (26.30mm x 9.20mm)