TE Connectivity Passive Product HB14M7FZRE
Part No.:
HB14M7FZRE
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHB14M7FZRE.pdf
Description:
RES 4.7M OHM 1% 1W RADIAL
Manufacturer:
Series:
HB, CGS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
4.7 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
1.043" L x 0.118" W (26.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.409" (10.40mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order HB14M7FZRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the HB14M7FZRE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HB14M7FZRE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HB14M7FZRE.
7.How to contact us to get technical supports, such as HB14M7FZRE pin diagram, HB14M7FZRE datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HB14M7FZRE
Part Number HB14M7FZRE
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series HB, CGS
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4.7 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 1.043" L x 0.118" W (26.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)