TE Connectivity Passive Product HB31M25JZRE
Part No.:
HB31M25JZRE
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Description:
RES 1.25M OHM 5% 4W RADIAL
Manufacturer:
Series:
HB, CGS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
1.25 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
4W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.409" (10.40mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order HB31M25JZRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the HB31M25JZRE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HB31M25JZRE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HB31M25JZRE.
Image HB31M25JZRE
Part Number HB31M25JZRE
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series HB, CGS
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 1.25 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 4W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)