TE Connectivity Passive Product HB330MJZRE
Part No.:
HB330MJZRE
Description:
RES 30M OHM 5% 4W RADIAL
Resistance:
30 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.409" (10.40mm)
Failure Rate:
1. How to order HB330MJZRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the HB330MJZRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HB330MJZRE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HB330MJZRE.
7.How to contact us to get technical supports, such as HB330MJZRE pin diagram, HB330MJZRE datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HB330MJZRE
Part Number HB330MJZRE
Product Status Active
Resistance 30 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 4W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)