TE Connectivity Passive Product HB3500MFZRE
Part No.:
HB3500MFZRE
Description:
RES 500M OHM 1% 4W RADIAL
Resistance:
500 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.409" (10.40mm)
Failure Rate:
1. How to order HB3500MFZRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the HB3500MFZRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HB3500MFZRE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HB3500MFZRE.
Image HB3500MFZRE
Part Number HB3500MFZRE
Product Status Active
Resistance 500 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 4W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)