TE Connectivity Passive Product HB3500MJZRE
Part No.:
HB3500MJZRE
Description:
RES 500M OHM 5% 4W RADIAL
Resistance:
500 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.409" (10.40mm)
Failure Rate:
1. How to order HB3500MJZRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the HB3500MJZRE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HB3500MJZRE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HB3500MJZRE.
Image HB3500MJZRE
Part Number HB3500MJZRE
Product Status Active
Resistance 500 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 4W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)