TE Connectivity Passive Product HBA82MFZRE
Part No.:
HBA82MFZRE
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHBA82MFZRE.pdf
Description:
RES 0.082 OHM 1% 0.4W RADIAL
Manufacturer:
Series:
HB, CGS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
82 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
0.315" L x 0.102" W (8.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order HBA82MFZRE on DeepFinds Electronics?
3. Are the HBA82MFZRE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HBA82MFZRE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HBA82MFZRE.
7.How to contact us to get technical supports, such as HBA82MFZRE pin diagram, HBA82MFZRE datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HBA82MFZRE
Part Number HBA82MFZRE
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series HB, CGS
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 82 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 0.315" L x 0.102" W (8.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)