Sullins Connector Solutions HCC22HEYN
Part No.:
HCC22HEYN
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Category:
Edgeboard Connectors
Package:
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 22POS 0.100
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Card Type:
Non Specified - Dual Edge
Gender:
Female
Number of Positions/Bay/Row:
Number of Positions:
22
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Number of Rows:
1
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Read Out:
Single
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder
Contact Material:
Beryllium Copper
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
30.0µin (0.76µm)
Contact Type:
Cantilever
Color:
Flange Feature:
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
1. How to order HCC22HEYN on DeepFinds Electronics?
3. Are the HCC22HEYN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCC22HEYN?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCC22HEYN.
7.How to contact us to get technical supports, such as HCC22HEYN pin diagram, HCC22HEYN datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HCC22HEYN
Part Number HCC22HEYN
Manufacturer Sullins Connector Solutions
Series -
Packaging Tray
Product Status Active
Card Type Non Specified - Dual Edge
Gender Female
Number of Positions/Bay/Row -
Number of Positions 22
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Rows 1
Pitch 0.100" (2.54mm)
Read Out Single
Features -
Mounting Type Through Hole
Termination Solder
Contact Material Beryllium Copper
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Type Cantilever
Color -
Flange Feature -
Operating Temperature -65°C ~ 125°C