TE Connectivity Passive Product HJ652M4CZ
Part No.:
HJ652M4CZ
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHJ652M4CZ.pdf
Description:
RES 2.4M OHM 0.25% 1W AXIAL
Manufacturer:
Series:
HJ, CGS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
2.4 MOhms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order HJ652M4CZ on DeepFinds Electronics?
3. Are the HJ652M4CZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HJ652M4CZ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HJ652M4CZ.
7.How to contact us to get technical supports, such as HJ652M4CZ pin diagram, HJ652M4CZ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HJ652M4CZ
Part Number HJ652M4CZ
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series HJ, CGS
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 2.4 MOhms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)