TE Connectivity Passive Product HPCR0819AK82RST
Part No.:
HPCR0819AK82RST
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHPCR0819AK82RST.pdf
Description:
RES 82 OHM 10% 2W AXIAL
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 230°C
Size / Dimension:
0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)
Failure Rate:
1. How to order HPCR0819AK82RST on DeepFinds Electronics?
3. Are the HPCR0819AK82RST price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HPCR0819AK82RST?
Image HPCR0819AK82RST
Part Number HPCR0819AK82RST
Product Status Active
Resistance 82 Ohms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 2W
Temperature Coefficient 0/ -800ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)