TE Connectivity Passive Product HPCR0819AK8R2ST
Part No.:
HPCR0819AK8R2ST
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHPCR0819AK8R2ST.pdf
Description:
RES 8.2 OHM 10% 2W AXIAL
Resistance:
8.2 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 230°C
Size / Dimension:
0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)
Failure Rate:
1. How to order HPCR0819AK8R2ST on DeepFinds Electronics?
3. Are the HPCR0819AK8R2ST price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HPCR0819AK8R2ST?
Image HPCR0819AK8R2ST
Part Number HPCR0819AK8R2ST
Product Status Active
Resistance 8.2 Ohms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 2W
Temperature Coefficient 0/ -800ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)