TE Connectivity Passive Product HSA5010RJ
Part No.:
HSA5010RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chassis Mount Resistors
Package:
Axial, Box
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHSA5010RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 50W
Shipping
Inventory:151
Manufacturer:
Series:
HS, CGS
Package/Case:
Axial, Box
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Composition:
Wirewound
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
Coating, Housing Type:
Aluminum
Mounting Feature:
Flanges
Size / Dimension:
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)
Lead Style:
Solder Lugs
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order HSA5010RJ on DeepFinds Electronics?
3. Are the HSA5010RJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HSA5010RJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HSA5010RJ.
7.How to contact us to get technical supports, such as HSA5010RJ pin diagram, HSA5010RJ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HSA5010RJ
Part Number HSA5010RJ
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series HS, CGS
Package/Case Axial, Box
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 50W
Composition Wirewound
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Features -
Coating, Housing Type Aluminum
Mounting Feature Flanges
Size / Dimension 2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)