TE Connectivity Passive Product HSA5014RJ
Part No.:
HSA5014RJ
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHSA5014RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 14 OHM 5% 50W
Shipping
Inventory:163
Resistance:
14 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)
Qualification:
1. How to order HSA5014RJ on DeepFinds Electronics?
3. Are the HSA5014RJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HSA5014RJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HSA5014RJ.
7.How to contact us to get technical supports, such as HSA5014RJ pin diagram, HSA5014RJ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HSA5014RJ
Part Number HSA5014RJ
Product Status Active
Resistance 14 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 50W
Composition Wirewound
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Mounting Feature Flanges
Size / Dimension 2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)