TE Connectivity Passive Product HSA504R0J
Part No.:
HSA504R0J
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHSA504R0J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 4 OHM 5% 50W
Resistance:
4 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)
Qualification:
1. How to order HSA504R0J on DeepFinds Electronics?
3. Are the HSA504R0J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HSA504R0J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HSA504R0J.
7.How to contact us to get technical supports, such as HSA504R0J pin diagram, HSA504R0J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HSA504R0J
Part Number HSA504R0J
Product Status Active
Resistance 4 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 50W
Composition Wirewound
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Mounting Feature Flanges
Size / Dimension 2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)