RESI HVLR7609F750MK9
Part No.:
HVLR7609F750MK9
Manufacturer:
RESI
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsHVLR7609F750MK9.pdf
Description:
RES 750M OHM 1% 7.5W AXIAL
Manufacturer:
RESI
Series:
HVLR
Packaging:
Product Status:
Active
Resistance:
750 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7.5W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.413" Dia x 2.992" L (10.50mm x 76.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order HVLR7609F750MK9 on DeepFinds Electronics?
3. Are the HVLR7609F750MK9 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HVLR7609F750MK9?
Image HVLR7609F750MK9
Part Number HVLR7609F750MK9
Manufacturer RESI
Series HVLR
Packaging
Product Status Active
Resistance 750 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.413" Dia x 2.992" L (10.50mm x 76.00mm)