Infineon Technologies IAUC45N04S6L063HATMA1
Part No.:
IAUC45N04S6L063HATMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
8-PowerVDFN
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsIAUC45N04S6L063HATMA1.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 40V 45A 8TDSON
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
OptiMOS™
Package/Case:
8-PowerVDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Half Bridge)
FET Feature:
Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss):
40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
45A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
6.3mOhm @ 22A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2V @ 9µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
13nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
775pF @ 25V
Power - Max:
41W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-TDSON-8-57
1. How to order IAUC45N04S6L063HATMA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the IAUC45N04S6L063HATMA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IAUC45N04S6L063HATMA1?
Image IAUC45N04S6L063HATMA1
Part Number IAUC45N04S6L063HATMA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series OptiMOS™
Package/Case 8-PowerVDFN
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N-Channel (Half Bridge)
FET Feature Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 45A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.3mOhm @ 22A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 9µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 775pF @ 25V
Power - Max 41W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)