Eaton - Electronics Division ICL150D15MIC
Part No.:
ICL150D15MIC
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsICL150D15MIC.pdf
Description:
ICL 1.5 OHM 20% 9A 16MM
Shipping
Inventory:463
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
ICL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
R @ 25°C:
1.5 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
9 A
R @ Current:
Diameter:
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Grade:
Qualification:
Approval Agency:
1. How to order ICL150D15MIC on DeepFinds Electronics?
3. Are the ICL150D15MIC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ICL150D15MIC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ICL150D15MIC.
Image ICL150D15MIC
Part Number ICL150D15MIC
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Series ICL
Packaging Bulk
Product Status Active
R @ 25°C 1.5 Ohms
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 9 A
R @ Current -
Diameter 0.630" (16.00mm)
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)