Renesas Electronics Corporation IDT72V70800TF8
Part No.:
IDT72V70800TF8
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Package:
64-LQFP
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsIDT72V70800TF8.pdf
Description:
IC MULTIPLEXER 1 X 4:4 64TQFP
Manufacturer:
Series:
72V
Package/Case:
64-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Multiplexer
Circuit:
1 x 4:4
Independent Circuits:
1
Current - Output High, Low:
Voltage Supply Source:
Single Supply
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
64-TQFP (10x10)
1. How to order IDT72V70800TF8 on DeepFinds Electronics?
3. Are the IDT72V70800TF8 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IDT72V70800TF8?
Image IDT72V70800TF8
Part Number IDT72V70800TF8
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Series 72V
Package/Case 64-LQFP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 4:4
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C