Infineon Technologies IM12B10CC1XKMA1
Part No.:
IM12B10CC1XKMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Power Driver Modules
Package:
24-PowerDIP Module (1.094", 27.80mm)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsIM12B10CC1XKMA1.pdf
Description:
IM12B10CC1XKMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
CIPOS™
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase Inverter
Current:
Voltage:
1.2 kV
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order IM12B10CC1XKMA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the IM12B10CC1XKMA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IM12B10CC1XKMA1?
Image IM12B10CC1XKMA1
Part Number IM12B10CC1XKMA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series CIPOS™
Package/Case 24-PowerDIP Module (1.094", 27.80mm)
Packaging Tube
Product Status Active
Type IGBT
Configuration 3 Phase Inverter
Current -
Voltage 1.2 kV