onsemi IMD10AMT1G
Part No.:
IMD10AMT1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsIMD10AMT1G.pdf
Description:
TRANS NPN/PNP PREBIAS SC74R
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-74, SOT-457
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
13kOhms, 130Ohms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 1mA, 5V / 68 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 1mA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
Power - Max:
285mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SC-74R
1. How to order IMD10AMT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the IMD10AMT1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMD10AMT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMD10AMT1G.
7.How to contact us to get technical supports, such as IMD10AMT1G pin diagram, IMD10AMT1G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IMD10AMT1G
Part Number IMD10AMT1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-74, SOT-457
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 13kOhms, 130Ohms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 1mA, 5V / 68 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 1mA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition -
Power - Max 285mW