Littelfuse Inc. K3601GLRP
Part No.:
K3601GLRP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
DIACs, SIDACs
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsK3601GLRP.pdf
Description:
MP SIDAC 360V DO15
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
Package/Case:
DO-204AC, DO-15, Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Breakover:
348 ~ 380V
Current - Breakover:
10 µA
Current - Hold (Ih) (Max):
30 mA
Current - Peak Output:
50 A
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-15
1. How to order K3601GLRP on DeepFinds Electronics?
3. Are the K3601GLRP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of K3601GLRP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of K3601GLRP.
7.How to contact us to get technical supports, such as K3601GLRP pin diagram, K3601GLRP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image K3601GLRP
Part Number K3601GLRP
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series -
Package/Case DO-204AC, DO-15, Axial
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Breakover 348 ~ 380V
Current - Breakover 10 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 30 mA
Current - Peak Output 50 A
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)