IXYS K4005EA520
Part No.:
K4005EA520
Manufacturer:
IXYS
Category:
SCRs
Package:
TO-200AF
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsK4005EA520.pdf
Description:
SCR 5.2KV W107
Manufacturer:
IXYS
Series:
Package/Case:
TO-200AF
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Off State:
5.2 kV
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
Voltage - On State (Vtm) (Max):
Current - On State (It (AV)) (Max):
4005 A
Current - On State (It (RMS)) (Max):
Current - Hold (Ih) (Max):
Current - Off State (Max):
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
43200A @ 50Hz
SCR Type:
Standard Recovery
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
W107
1. How to order K4005EA520 on DeepFinds Electronics?
3. Are the K4005EA520 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of K4005EA520?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of K4005EA520.
7.How to contact us to get technical supports, such as K4005EA520 pin diagram, K4005EA520 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image K4005EA520
Part Number K4005EA520
Manufacturer IXYS
Series -
Package/Case TO-200AF
Packaging Box
Product Status Active
Voltage - Off State 5.2 kV
Current - On State (It (AV)) (Max) 4005 A
Current - Hold (Ih) (Max) -
Current - Off State (Max) -
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 43200A @ 50Hz