Rohm Semiconductor KDZLVTFTR100
Part No.:
KDZLVTFTR100
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTFTR100.pdf
Description:
DIODE ZENER 100V 1W SOD123FL
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SOD-123F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
100 V
Tolerance:
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 76 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-123FL
1. How to order KDZLVTFTR100 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTFTR100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTFTR100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTFTR100.
Image KDZLVTFTR100
Part Number KDZLVTFTR100
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-123F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 100 V
Tolerance -
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 76 V
Operating Temperature 150°C