Rohm Semiconductor KDZLVTFTR120
Part No.:
KDZLVTFTR120
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTFTR120.pdf
Description:
DIODE ZENER 120V 1W PMDU
Shipping
Inventory:448
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
120 V
Tolerance:
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 91 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
Supplier Device Package:
PMDU
1. How to order KDZLVTFTR120 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTFTR120 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTFTR120?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTFTR120.
Image KDZLVTFTR120
Part Number KDZLVTFTR120
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V
Tolerance -
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 91 V
Operating Temperature 150°C