Rohm Semiconductor KDZLVTFTR150
Part No.:
KDZLVTFTR150
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTFTR150.pdf
Description:
DIODE ZENER 150V 1W SOD123FL
Shipping
Inventory:266
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
150 V
Tolerance:
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
SOD-123FL
1. How to order KDZLVTFTR150 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTFTR150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTFTR150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTFTR150.
Image KDZLVTFTR150
Part Number KDZLVTFTR150
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 150 V
Tolerance -
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 120 V
Operating Temperature 150°C