Rohm Semiconductor KDZLVTFTR51
Part No.:
KDZLVTFTR51
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTFTR51.pdf
Description:
DIODE ZENER 51V 1W SOD123FL
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
51 V
Tolerance:
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 39 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
SOD-123FL
1. How to order KDZLVTFTR51 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTFTR51 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTFTR51?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTFTR51.
Image KDZLVTFTR51
Part Number KDZLVTFTR51
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Tolerance -
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 39 V
Operating Temperature 150°C