Rohm Semiconductor KDZLVTFTR56
Part No.:
KDZLVTFTR56
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTFTR56.pdf
Description:
DIODE ZENER 56V 1W SOD123FL
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
56 V
Tolerance:
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 43 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
SOD-123FL
1. How to order KDZLVTFTR56 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTFTR56 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTFTR56?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTFTR56.
Image KDZLVTFTR56
Part Number KDZLVTFTR56
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V
Tolerance -
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 43 V
Operating Temperature 150°C