Rohm Semiconductor KDZLVTFTR68
Part No.:
KDZLVTFTR68
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTFTR68.pdf
Description:
DIODE ZENER 68V 1W SOD123FL
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
68 V
Tolerance:
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 52 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
SOD-123FL
1. How to order KDZLVTFTR68 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTFTR68 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTFTR68?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTFTR68.
Image KDZLVTFTR68
Part Number KDZLVTFTR68
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 68 V
Tolerance -
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 52 V
Operating Temperature 150°C