Rohm Semiconductor KDZLVTFTR75
Part No.:
KDZLVTFTR75
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTFTR75.pdf
Description:
DIODE ZENER 75V 1W SOD123FL
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
75 V
Tolerance:
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 57 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
SOD-123FL
1. How to order KDZLVTFTR75 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTFTR75 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTFTR75?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTFTR75.
Image KDZLVTFTR75
Part Number KDZLVTFTR75
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 75 V
Tolerance -
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 57 V
Operating Temperature 150°C