Rohm Semiconductor KDZLVTR100
Part No.:
KDZLVTR100
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTR100.pdf
Description:
DIODE ZENER 100V 1W PMDU
Series:
KDZLV
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
100 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 76 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PMDU
1. How to order KDZLVTR100 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTR100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTR100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTR100.
7.How to contact us to get technical supports, such as KDZLVTR100 pin diagram, KDZLVTR100 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KDZLVTR100
Part Number KDZLVTR100
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series KDZLV
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 100 V
Tolerance ±6%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 76 V
Operating Temperature 150°C (TJ)