Rohm Semiconductor KDZLVTR120
Part No.:
KDZLVTR120
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTR120.pdf
Description:
DIODE ZENER 120V 1W PMDU
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
120 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
620 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 91 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDU
1. How to order KDZLVTR120 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTR120 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTR120?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTR120.
7.How to contact us to get technical supports, such as KDZLVTR120 pin diagram, KDZLVTR120 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KDZLVTR120
Part Number KDZLVTR120
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V
Tolerance ±5%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 620 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 91 V
Operating Temperature 150°C (TJ)