Rohm Semiconductor KDZLVTR51
Part No.:
KDZLVTR51
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTR51.pdf
Description:
DIODE ZENER 51V 1W PMDU
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
51 V
Tolerance:
±5.88%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 39 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDU
1. How to order KDZLVTR51 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTR51 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTR51?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTR51.
7.How to contact us to get technical supports, such as KDZLVTR51 pin diagram, KDZLVTR51 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KDZLVTR51
Part Number KDZLVTR51
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Tolerance ±5.88%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 39 V
Operating Temperature 150°C (TJ)