Rohm Semiconductor KDZLVTR75
Part No.:
KDZLVTR75
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTR75.pdf
Description:
DIODE ZENER 75V 1W PMDU
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
75 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
250 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 57 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDU
1. How to order KDZLVTR75 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTR75 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTR75?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTR75.
7.How to contact us to get technical supports, such as KDZLVTR75 pin diagram, KDZLVTR75 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KDZLVTR75
Part Number KDZLVTR75
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 75 V
Tolerance ±6%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 250 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 57 V
Operating Temperature 150°C (TJ)