Rohm Semiconductor KDZLVTR82
Part No.:
KDZLVTR82
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTR82.pdf
Description:
DIODE ZENER 82V 1W PMDU
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
82 V
Tolerance:
±6.1%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 76 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDU
1. How to order KDZLVTR82 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTR82 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTR82?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTR82.
7.How to contact us to get technical supports, such as KDZLVTR82 pin diagram, KDZLVTR82 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KDZLVTR82
Part Number KDZLVTR82
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 82 V
Tolerance ±6.1%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 76 V
Operating Temperature 150°C (TJ)