Rohm Semiconductor KDZLVTR91
Part No.:
KDZLVTR91
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsKDZLVTR91.pdf
Description:
DIODE ZENER 91V 1W PMDU
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
91 V
Tolerance:
±6.04%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
340 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 69 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDU
1. How to order KDZLVTR91 on DeepFinds Electronics?
3. Are the KDZLVTR91 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KDZLVTR91?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KDZLVTR91.
7.How to contact us to get technical supports, such as KDZLVTR91 pin diagram, KDZLVTR91 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KDZLVTR91
Part Number KDZLVTR91
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 91 V
Tolerance ±6.04%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 340 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 69 V
Operating Temperature 150°C (TJ)